Stránka zabezpečenia

Press image

Ako be2 aktívne zaisťuje vašu bezpečnosť?

1. Analýza AI

Podvodných členov odhaľujeme pomocou umelej inteligencie od momentu ich registrácie. Náš algoritmus umelej inteligencie využíva na vyhľadávanie a nahlasovanie podozrivých aktivít (ako sú phishing*, sexuálne vydieranie, podvody atď.) strojové učenie.

2. Zabezpečenie e-mailu

Ak chcú členovia používať našu zoznamovaciu platformu, musia overiť svoju e-mailovú adresu. Bez tohto overenia nebude pripojenie člena potvrdené a nebude sa zobrazovať v žiadnych zoznamoch druhých členov.

3. Overenie a manuálne testovanie

Kladieme veľký dôraz na manuálne overenie profilov a fotografií našimi dobre vyškolenými operátormi. Robíme to prostredníctvom náhodných overovacích vzoriek a nahlásených profilov. Ak sa zistí, že tieto profily sú podozrivé, budú zablokované a ďalej preskúmané alebo odstránené.

4. Šifrovanie SSL

Naše servery zaisťujú vašu bezpečnosť pomocou šifrovania SSL. Vždy skontrolujte, či je v paneli s adresou v prehliadači vľavo hore certifikát SSL.

5. Aktívna účasť člena

Všimli ste si niečo? Niečo sa vám nezdá? Obsahuje profil anomálie, ktoré naša umelá inteligencia a manuálna kontrola nezistili? Profil nám čo najskôr nahláste!

Ako člen môžete nahlásiť ostatných členov v prípade podozrenia na nečestné aktivity, ako sú phishing*, podvody alebo sexuálne vydieranie. Každý člen si musí prečítať a potvrdiť naše zmluvné podmienky. Činnosť, ktorá s nimi nie je v súlade, je možné a potrebné nahlásiť.

Nahlásenie člena je veľmi jednoduché. Kliknutím na Nahlásiť člena hneď pod jeho profilovou fotografiou spustíte proces nahlásenia. Nehlasovanie je anonymné a zaobchádza sa s ním dôverne. Nahlásený člen sa nikdy nedozvie, že ste ho nahlásili.

Ak by ste museli určitý prípad nahlásiť polícii, podporíme vás a zodpovieme otázky polície najlepšie, ako dokážeme.


Ako môžete aktívne zaistiť svoju bezpečnosť na be2

1. Nemeňte platformy

Ak chcete bezpečne komunikovať so svojimi zhodami a návrhmi partnerov, zostaňte na be2. Neprechádzajte z platformy be2 na weby tretích strán alebo do chatovacích aplikácií, ako sú súkromné e-maily, Skype, WhatsApp atď.
Tieto platformy používajte iba vtedy, ak druhej osobe absolútne dôverujete. Lepším riešením je zostať na be2, pretože vďaka tomu všetka komunikácia zostane vysledovateľná a znižuje sa riziko podvodov, sexuálneho vydierania alebo phishingu*.

2. Neposkytujte žiadne osobné údaje

Vaše údaje sú u nás v bezpečí. Či už ide o vašu prezývku, telefónne číslo alebo e-mailovú adresu: všetky tieto údaje sú cenné a mali by ste s nimi zaobchádzať s maximálnou opatrnosťou. Nikdy neposkytujte tieto údaje cudzím ľuďom ani novým známym. Ak sa aj napriek nášmu upozorneniu rozhodnete poskytnúť niekomu svoje osobné údaje, bude to na vaše vlastné riziko. be2 nezodpovedá za to, ak sami zverejníte svoje osobné údaje.

3. Pravidelne kontrolujte, či používate správny web be2

Vždy sa uistite, že v paneli s adresou v prehliadači vľavo hore je viditeľná správna webová adresa služby be2 s certifikátom SSL. Nikdy neklikajte na odkazy, ktoré vám niekto pošle v chate. Ak nejaký člen trvá na tom, že mu máte poslať svoje osobné údaje, alebo chce, aby ste prešli mimo našu platformu, považujte to za varovaný signál a postupujte mimoriadne opatrne. Nemôžeme kontrolovať, čo sa deje mimo našej platformy.

4. Ako okamžite odhaliť podvodníkov, sexuálne vydieranie a phishing

Brániť sa proti týmto technikám nie je jednoduché, no existuje niekoľko varovných signálov, ktoré si môžete všimnúť.

Phishing*

Pokusy získať adresy sú iba prvým krokom. Deje sa to väčšinou v prípade odkazov, ktoré nie je možné vopred dešifrovať a boli skrátené službami skracovania odkazov. V takom prípade vždy skontrolujte celú webovú adresu a neklikajte na neznáme odkazy.

Podvody*

Podvod má zvyčajne cieľ získať prístup k vašim finančným prostriedkom. Môže mať rôzne formy. Podvodníci zvyčajne predstierajú, že sú očarujúcim princom alebo roztomilou princeznou, aby sa do nich ich obeť zamilovala. Prvou fázou je nadmerná romantika. Zvyčajne trvá niekoľko týždňov. Cieľom podvodníka v tejto fáze je získať vaše osobné údaje, ako sú telefónne čísla a podobne. Po tejto fáze zvyčajne nasleduje prvá žiadosť o peniaze, zvyčajne o malú sumu. Podvodník tvrdí, že mal nehodu, stratil peňaženku alebo je v núdzi. Po uspokojení prvej žiadosti o peniaze začnú podvodníci od obete zrazu požadovať stále väčšie sumy. Vždy s prísľubom, že peniaze vrátia. Bohužiaľ to tak nie je a podvodník jednoducho s peniazmi zmizne.

Sexuálne vydieranie* – vydieranie pomocou fotografií a videí

Podvodník pri tomto postupe vydiera svoju obeť. V prvej fáze si získava jej dôveru. Podvodník nadobudnutú dôveru využije na získanie nahých fotografií obete, fotografií obete pri masturbácii, pornografických fotografií, videí obsahujúcich nahotu alebo dokonca sexuálnych videí obete. Tieto materiály neskôr použije pri vydieraní peňazí od obete. Takéto súbory nikdy neposielajte cudzím ľuďom. Postupujte vždy opatrne.


Online bezpečnosť v službe be2

Neustále robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme zabránili podvodníkom zaregistrovať sa na be2. Keďže počítačoví zločinci majú neobmedzený počet adries IP (prihlasovacích adries) a e-mailových adries, ani zabezpečený portál ako be2 nedokáže zabrániť každému prihláseniu. Bohužiaľ v tom nie sme sami – podvody existujú na všetkých zoznamovacích platformách, vo všetkých zoznamkách a online službách.

Bezpečnosť je vždy našou najvyššou prioritou. Vždy využívame tie najnovšie technológie, pretože svet internetu čelí novým výzvam každý deň. Zaviazali sme sa bojovať proti online podvodom na našom zoznamovacom webe. Spolupracujeme na tom s našimi členmi.Naša požiadavka na vás: postupujte opatrne, nezverejňujte žiadne osobné údaje. Chaty a rozhovory veďte iba na našej platforme.

Ďakujeme.

Váš tím bezpečnosti be2.

Note: we do not provide our service to customers with Luxembourg residence. If you are a Luxembourg resident you're not allowed to register for the service.